Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Akcja przeszukiwania lasów (ASF).

12 lutego 2019

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Parczewie informuje, że  w dniach 19 – 20 lutego 2019 r. na terenie powiatu parczewskiego odbędzie się akcja przeszukiwania lasów, której celem jest poszukiwanie i zgłoszenie do badań padłych dzików.

Mirosłw Bloch
Czytaj więcej o: Akcja przeszukiwania lasów (ASF).

Zaproszenie do oddawania krwi

31 stycznia 2019

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, używany sprzęt jest jałowy, jednorazowego użytku, więc nie ma możliwości zakażenia. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie, tak by lekarz mógł ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które nie chorują na choroby przewlekłe i w ostatnim czasie nie przyjmowały żadnych leków oraz nie przechodziły nawet drobnych zabiegów chirurgicznych. Do oddania krwi należy zgłosić się po posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Przejdź do - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

25 stycznia 2019

Link do pełnej treści artykułu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Link

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Informacja o zagrożeniach jakie mogą występować w czasie zimy

14 stycznia 2019

W załączniu treść ostrzeżenia o zagrożeniach jakie mogą występować w czasie zimy przesłanego przez Komendanta  Powiatowego PSP w Parczewie.

IV edycja konkursu o tytuł "Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego"

21 grudnia 2018

Starosta Parczewski ogłasza IV edycję konkursu o tytuł „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego roku 2018

Starosta Parczewski ogłasza IV edycję konkursu o tytuł „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego roku 2018"

     Celem konkursu „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego”  jest nagrodzenie różnych form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju  i promocji Powiatu Parczewskiego. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Powiatu Parczewskiego.

Nagrodą  w konkursie jest statuetka oraz dyplom stanowiący potwierdzenie przyznania nagrody. Wyróżnienie ma charakter honorowy i nie jest związane z gratyfikacją finansową lub rzeczową. Tytuł przyznawany jest w trzech umownych branżach: usługi i handel, produkcja i gospodarstwo rolne. Szczegółowe dokumenty konkursowe: regulamin i wniosek o przyznanie nagrody dostępne są na stronie internetowej powiatu parczewskiego.

Czytaj więcej o: IV edycja konkursu o tytuł "Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego"
Przejdź do - Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!

Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!

18 października 2018

W środę 17 października 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które jest początkiem realizacji inwestycji termomodernizacyjnych, które prowadził będzie Powiat Parczewski .

Na terenie obiektu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację dwóch niezwykle ważnych projektów: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Parczewskiego” oraz „Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Kalince” które będą realizowane z dofinansowaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o: Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!
Przejdź do - Finał VI Regionalnej  Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

11 października 2018

W dniu Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego 10 października 2018 roku w Starostwie Powiatowym we Włodawie  odbył się finał regionalny –VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Włodawa 2018.

Czytaj więcej o: Finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
Przejdź do - Zdrowie psychiczne – co o nim wiem

Zdrowie psychiczne – co o nim wiem

2 października 2018

Kolejny raz uczniowie 5 powiatów: bialskiego, lubartowskiego, parczewskiego, ryckiego  i włodawskiego ubiegali się o miano laureata etapu powiatowego VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

W etapie zmagań szkolnych wzięło udział 57 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych naszego Powiatu.  Najwyższe lokaty  uzyskało 12 uczniów, z których 11 w dniu 28 września wzięło udział w olimpiadzie szczebla powiatowego, zorganizowanej w  I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie.

Czytaj więcej o: Zdrowie psychiczne – co o nim wiem

Wiecej pomocy mniej przemocy na terenie Powiatu Parczewskiego

12 września 2018

Ulotka informacyjna.

Decyzja Starosty Parczewskiego

20 sierpnia 2018

Decyzja Starosty Parczewskiego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości położonej w obrębie ewidencyjnym Gródek, j.e. Siemień działka nr 104 o pow 3,7 ha.